Szyna sufitowa jednotorowa podtynkowa, karnisz sufitowy jednotorowy podtynkowy – czarny

58,00 362,00 

Opis

Szyna sufitowa aluminiowa P100 czarna z taśmą zabezpieczającą przeznaczona do montażu podtynkowego.

Każdą szynę docinamy na wskazany wymiar oraz wyrabiamy niezbędny otwór do wprowadzania ślizgów, dzięki, któremu po zatynkowaniu, mamy możliwość wprowadzania ślizgów do zawieszania tkanin.

Opcje dodatkowe:

Gięcie lub cięcia pod kątem wyceniamy indywidualnie po przesłaniu rysunków lub rzutów pomieszczeń na mail: biuro@szynysufitowe.pl

Po zakończeniu pracy tynkarskich i usunięciu taśmy zabezpieczającej w którą szyna jest wyposażona, pozostaje widoczny tylko tor do przesuwania ślizgów wewnątrz sufitu.

Sposób montażu szyny sufitowej

Szyna montowana do stropu przy wykorzystaniu kleju polimerowego typu Mamut Glue (wytrzymałość na zerwanie 22 kG/cm²) - stosowany klej zapewnia utrzymanie nawet najcięższych rodzajów firan i zasłon bez ryzyka oberwania lub odkształcenia szyny.

Zaletą użycia kleju jest natychmiastowa przyczepność szyny do stropu oraz relatywnie długi czas (kilkanaście minut), kiedy klej jest jeszcze plastyczny i można wyrównać szynę do odpowiedniego poziomu za pomocą poziomicy lub lasera.

Alternatywą jest montaż szyn na suficie z płyt kartonowo gipsowych. Należy uwzględnić już na etapie projektowania konstrukcji sufitu miejsce, gdzie zostaną przymocowane szyny.

W odpowiednim odstępie od okna umieścić poprzeczne elementy konstrukcji do których przymocujemy później szyny lub zaplanować konstrukcję sufitu z podwójnej płyty, wtedy szynę będziemy przytwierdzać do pierwszej warstwy płyt.

Katalog produktu

Plik z katalogiem produktu szyny podtynkowej P100 do pobranie w formacie PDF.

Galeria produktu